Jak namierzać telefon swojego dziecka?

Udostępnij

Martwisz się o swoje dziecko? Chciałbyś wiedzieć gdzie aktualnie się znajduje? Możesz to wiedzieć w każdym momencie dzięki aplikacjom namierzającym. Jaką aplikację namierzającą wybrać? Czy to jest legalne i jak działają takie aplikacje? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Czy aplikacje namierzające są legalne? 

Odpowiedź brzmi tak! Są jak najbardziej legalne. Ingerowanie w prywatność dziecka także jest zgodne z prawem, o ile jest to działanie w trosce o jego bezpieczeństwo. Na telefonach marki Apple, taka aplikacja jest odrazu zainstalowana. Zanim jednak zaczniesz ją używać zapytaj swoje dziecko o zdanie. Nie możemy robić nic z jego plecami. Zastanów się jakbyś się czuł, gdyby Ciebie ktoś namierzał bez Twojej wiedzy. Dziecko i tak prędzej czy później się o tym dowie. Dlatego nie ma po co ryzykować awanturę, tym bardziej jeśli nasz podopieczny jest aktualnie w okresie buntu. 

Jak działają aplikacje namierzające? 

Aplikacje tego typu działają za pomocą GPS. Muszą być zainstalowane na telefonie z dostępem do Internetu. Ciągły dostęp do sieci nie powinien być problemem. Operatorzy komórkowi prześcigają się w ofertach korzystnych dla nas. Wystarczy jedynie chwilę poszukać. Jeśli Twój telefon nie ma już zainstalowanej takiej aplikacji, możesz ją pobrać ze sklepu w Twoim telefonie. Następnie należy ją włączyć i odpowiednio ustawić. Musi być ona zainstalowana na obu telefonach. Twoje dziecko także będzie miało dostęp do Twojego położenia. 

"Znajdź moich znajomych" 

Jest to aplikacja zainstalowana już w nowych iPhone. Jeśli nie masz jej na swoim telefonie możesz ją pobrać z AppStore. Jednak działa ona jedynie na telefonach z systemem operacyjnym iOS. Aplikacja ta działa bez większych kłopotów, bardzo dokładnie lokalizuje położenie drugiej osoby. Nie posiada dodatkowych opcji. 

"Life360" 

Ta aplikacja dostępna jest na systemy operacyjne Android i iOS. Jest bardziej rozbudowana. Ma więcej opcji, takich jak "wirtualne odprowadzanie do domu" czy tworzenie stref. Nie jest ona jednak tak niezawodna jak "znajdź moich znajomych".