Czym jest radio internetowe?

Udostępnij

Wiele osób codziennie słucha radia - w drodze do domu, do pracy, w pracy, niektórzy w domu. Są jednak ludzie, którzy uwielbiają radio, ale nie mają możliwości jego słuchania np. poza domem albo w pracy, ze względu na brak radioodbiornika. Całe szczęście pojawiła się ciekawa alternatywa, z której może skorzystać każdy, kto lubi radio, ma telefon i dostęp do Internetu. O czym mowa? O radiu internetowym. Jak działa, gdzie je znaleźć i dlaczego jest lepsze od radia tradycyjnego?

Radio internetowe - to wszystko musisz o nim wiedzieć

Radio internetowe to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy uwielbiają radio, ale nie mają możliwości słuchać go w wersji tradycyjnej - z różnych powodów. Wystarczy jednak mieć urządzenie elektroniczne np. tablet, telefon komórkowy i dostęp do Internetu, aby można było podłączyć się do ulubionej stacji radiowej. Działa to na zasadzie streamingu, nie ma więc żadnych ograniczeń terytorialnych. Brzmi wspaniale, prawda? I takie jest. A dodatkowo możecie wybierać spośród TYSIĘCY różnych stacji radiowych - nawet z drugiego końca świata. Prawdopodobnie znajdą się specjalne, tematyczne rozgłośnie, ale można również zdecydować się jedynie na jakąś lokalną stację. Wszystko według preferencji.

Ponieważ to rozwiązanie dosyć popularne to po wpisaniu "radio online" lub "radio internetowe" z pewnością dostaniemy mnóstwo wyników - można więc przebierać i wybierać w serwisach z radiem online. Warto dopasować do siebie takie, jakie nam pasuje. Tak naprawdę wystarczy podłączyć się do Internetu, wybrać stację i... gotowe! Tyle! I możecie cieszyć się radiem zawsze i wszędzie.