Jak odzyskać swój telefon? Użyj Find Your Phone!

Udostępnij

Zgubienie telefonu to często nie lada tragedia. Nie tylko dlatego, że współczesne telefony należą do raczej drogich i w związku z tym jesteśmy po prostu stratni finansowo. Chodzi również i o to, że taki telefon zawiera często nasze prywatne zdjęcia, których jeszcze nie zdążyliśmy zrzucić na komputer, miłe wiadomości od chłopaka czy dziewczyny, a także szereg kontaktów do znajomych i innych, ważnych osób – nie tylko z rodziny.

Taka strata jest naprawdę nieoceniona, ponieważ całą listę znowu trzeba układać od początku! A niektóre kontakty są po prostu nie do odzyskania! W tej chwili jednak istnieje opcja odnalezienia zgubionego telefonu – nawet wówczas, jeśli to zgubienie tak naprawdę było kradzieżą, czyli ktoś sobie po prostu nasz telefon przywłaszczył…. Czym jest system Find Your Phone? I co ma z nim wspólnego Google?

Google rusza na ratunek

Aplikacja „Znajdź mój telefon” działająca w systemie iOS w tej chwili została niemalże sklonowana, a Google wprowadził ją dla różnych telefonów. Jeśli masz telefon z systemem operacyjnym Android, albo posiadasz iPhone’a lub iPada również nie musisz się martwić – system Find Your Phone ruszy na ratunek, jeśli tylko zgubisz telefon, albo zauważysz, że chyba został skradziony…

Narzędzia do lokalizacji telefonu

W tej drugiej sytuacji ważne jest jeszcze coś – system pozwoli na zdalne wylogowanie się ze wszystkich kont, do których czasem jesteśmy zalogowani, żeby szybko mieć do nich dostęp. Nikt nie chce przecież jednak, żeby ktoś nieproszony działał na ich koncie społecznościowym, albo korzystał z ich e-maila. Dlatego taka możliwość to wielki plus aplikacji! Find Your Phone umożliwia również kontakt bezpośrednio z operatorem, żeby zablokować włożoną do telefonu kartę SIM.

Jak aktywować funkcję?

Nie wszyscy są orłami z informatyki, dlatego nie wszyscy wiedzą, że w ogóle istnieje taka opcja jak Find Your Phone – i że każdy może ją aktywować. Możliwe jest w tej chwili szybkie przejście do narzędzi My Account, gdzie można znaleźć opcję Find Your Phone. To nie koniec udogodnień – niebawem będzie można zalogować się do konta, przechodząc do niego bezpośrednio z wyszukiwarki. Wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko, aby przejść do swojego konta – jeśli tylko jesteśmy tam zalogowani. Dla tych, którzy chcieliby jeszcze uprościć system, pozostaje opcja głosowa – w tej chwili działa tylko w języku angielskim, lecz przecież jest on powszechnie znany, a w dodatku zapewne w przyszłości komendy będzie można wydawać również w innych językach. W tej chwili stosowna komenda brzmi: „Ok Google, show me my Google account”.