Kto dzwonił?

Udostępnij

Codziennie nasz telefon rozdzwania się do kilku do kilkunastu razy dziennie. Czasami dzwoni ktoś, kogo mamy zapisanego w pamięci naszej telefonii komórkowej, a czasem jest to zupełnie nieznajomy ciąg cyfr. Wtedy możemy nie odebrać, ryzykując, że nie usłyszymy czegoś ważnego; albo odbieramy, narażając się na to, że będzie to kolejna nic nieznacząca rozmowa z telemarketerem, ale jednak delikatnie drażniąca. Całe szczęście, na przestrzeni lat, powstała możliwość sprawdzenia na różnych stronach kto do nas dzwonił. Jest to dla nas o tyle wygodne, że po wpisaniu danego numeru – od razu widzimy co twierdzą na jego temat inni użytkownicy internetu, którzy się z danym numerem spotkali. Możemy podjąć więc, praktycznie w pełni świadomą, decyzję, czy mamy ochotę odebrać, czy też nie.

Jak działa sprawdzanie numerów?

To bardzo proste, ponieważ kiedy tylko wyświetla nam się numer na telefonie, naszym zadaniem jest wejść na stronę, która posiada bazę numerów, a następnie przepisać dany numer. Tak samo działa to, kiedy wyświetla nam się połączenie nieodebrane od danego numeru. Klikamy „szukaj” i wyświetla nam się strona, która poświęcona jest temu numerowi. Następnie możemy przejrzeć oceny innych osób, które miały styczność z danym numerem i sprawdzić, co o nim piszą i jak go oceniają. Dzięki temu możemy podjąć decyzję, czy mamy zamiar odebrać połączenie, czy jednak nie.

Dlaczego warto sprawdzać numery i gdzie?

Numery powinniśmy sprawdzać z dwóch powodów – nikt nie lubi wisieć na telefonie z męczącym telemarketerem. To nic przyjemnego.
Po drugie – to sposób fałszerzy na wyciągnięcie naszych danych i pieniędzy. Jeśli odbierzecie – od razu pobiorą to, co ich interesuje. Jeśli nie odbierzecie, ale oddzwonicie – możecie liczyć na ogromny rachunek za telefon. Warto sprawdzać, prawda?

Stron, które to oferują jest bardzo dużo. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Ze swojej strony możemy polecić https://pinbook.pl/ - to niezawodna baza numerów, która umożliwi szybkie i sprawne sprawdzenie kto do nas dzwonił.