Czy lokalizacja telefonu jest możliwa na podstawie jego numeru?

Udostępnij

Wiele osób zastanawia się czy do zlokalizowania samego telefony trzecich osób wystarczy znajomość numeru telefonu komórkowego.

Niezwykle prosta byłaby taka lokalizacja. W zasadzie to wystarczyłoby poświęcić kilka chwil, aby wpisać tylko numer telefonu i od razu dowiedzielibyśmy się gdzie dana osoba przebywa. Czy to jest w ogóle możliwe? Czy po numerze uda się zlokalizować telefon?

Zlokalizowanie telefonu trwałoby tylko kilka sekund. Jednak czy w rzeczywistości w ogóle możemy czegoś takiego dokonać? Odpowiedź brzmi nie. Trzeba podkreślić tutaj, że jest to po prostu niemożliwe.

Gdy ktoś tak twierdzi, to jest po prostu nieuczciwy. Nie należy komuś takiemu podawać numeru telefonu, ani także wysyłać wiadomości SMS. Czasem sam SMS może być bardzo kosztowny. W krótkim okresie zaczniemy dostawać wiele spamów. Nie o to nam przecież chodziło.

Jedno jest pewne - telefonu nie zlokalizujemy dzięki temu. Niemożliwe jest przecież namierzenie telefonu tylko poprzez wpisanie numeru. Na razie przynajmniej takiej możliwości nie ma. Dowiedzmy się zatem dlaczego takowe namierzenie jest po prostu niemożliwe?

Gdzie znajduje się telefon

Każda osoba, która korzysta z telefonu powinna doskonale wiedzieć, że numer znajdujący się na karcie SIM nie jest w żadnym wypadku przypisany do konkretnego numeru telefonu. Kartę możemy przecież wyjąć i dowolnie przełożyć do innego telefonu. To właśnie między innymi dlatego niemożliwe jest zlokalizowanie telefonu po samym jego numerze.

Aplikacje, które zabezpieczają telefony

Zgubienie telefonu czy też kradzież to nie są wszystkie zagrożenia, z którymi musimy się zmierzyć. Może się niestety zdarzyć sytuacja, w które nieuprawnione osoby mają dostęp do naszych zdjęć, filmów, haseł, loginów i do wszystkiego co w naszym telefonie się znajduje. Zawsze taka możliwość niestety istnieje. Wystarczy, że ktoś nam zainstaluje oprogramowanie złośliwe. Możemy się przed tym jednak w pewien sposób zabezpieczyć. O co dokładnie chodzi? Chodzi o użycie specjalnych aplikacji.

Na naszym telefonie na pewno warto zainstalować sobie dobry antywirusowy program. Jak zweryfikować hasło? Są przecież internetowej konta, które są dla nas bardzo ważne. Z drugiej zaś strony są one bardzo często użytkowane. Wiele osób chętnie korzysta z możliwości, które nam daje chmura iCloud. Są jednak także użytkownicy, którzy kupują chętnie aplikacje w App Store. Jak widać możliwości są na zabezpieczenie się, ale jednak wiele osób po prostu o nich nie wie i nie ma takiej świadomości.