Który smartfon Apple wybrać?

Udostępnij

Jeśli zastanawiasz się na zakupem iPhone mamy dla Ciebie coś specjalnego. Wiemy, że wybór odpowiedniego modelu dla Ciebie może być trudny. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji. 

Starszy czy najnowszy model? 

Wielką zaletą starszych modeli iPhonów jest ich atrakcyjna cena, minusem jest często brak najnowszych technologii, czy sprawnego płynnego działania. Aby podjąć taką decyzję musimy zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. 

iPhone XR i XS 

Są to najnowsze propozycje od Apple. Wyróżnia je wycięcie na górze wyświetlacza i to, że "cały jest ekranem". Telefon ten jest wyposażony w FaceID, dzięki czemu możemy odblokować go jednym spojrzeniem. Jest to bardzo wygodna opcja, która działa naprawdę sprawnie. Nie zależnie od tego czy na przykład właśnie zapuściliśmy brodę, czy jesteśmy w okularach. Telefon i tak nas rozpozna. W tym modelu nie znajdziemy fizycznego przycisku HOME. Sterowanie tego modelu odbywa się za pomocą gestów wykonywanych na ekranie. Gesty te są bardzo proste, więc łatwo się do nich przyzwyczaić. 

iPhone 6S, 7 i 8  

Dla przeciwników dużego ekranu i braku przycisku home, idealny rozwiązaniem będzie zakup starszego modelu. W przypadku iPhone 8, tak naprawdę nic nie tracimy. Jego technologia dorównuje tej w iPhonie XS. Gorzej będzie z poprzednimi modelami iPhone 6s i 7. Są to już dość stare modele, jeśli chodzi o technologie. Te telefony charakteryzują się czytnikiem linii papilarnych, posiadają także przycisk home oraz tradycyjne ramki na wyświetlaczu. Jeśli jednak zależy Ci na najniższej cenie, idealnym rozwiązaniem będzie iPhone 6s. Wybierając ten model musisz się liczyć z tym, że może on niedługo przestać być wspierany przez Apple, a co za tym idzie nie zrobisz mu aktualizacji systemu. 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który z iPhonów jest najlepszy. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od telefonu i co Ci się najbardziej podoba. Jeśli lubisz najnowsze gadżety technologiczne wybierz najnowszy model. Jeśli wolisz zaoszczędzić, wybierz starszy model.