Co uczynić gdy ukradną nam komórkę?

Udostępnij

Egzystowanie bez telefonu jest nie do wyobrażenia. Cały czas go używamy, nie wliczając do tego podstawowej komunikacji - internet, aplikacje czy jako pendrive. Dlatego też, stracenie go jest katastrofalne.

Co da się wtedy uczynić? Czy da się przed tym zabezpieczyć? Co zrobić gdy to się stanie? Ludzie mający wiele rzeczy na głowie lub nie myślące gubią wiele rzeczy w tym smartfony. Po zauważeniu tego, ogarnia nas panika. Warto jednak ogarnąć się i przejść do działań.

Na początek trzeba pomyśleć nad potencjalnym miejscem telefonu. Mogą w tym być pomocne bliskie nam osoby. Wystarczy, że wykręcą nasz numer. Jeżeli uprzednio nie wyciszyliśmy dźwięków, istnieje bardzo duża szansa, że bardzo szybko uda się nam go zlokalizować. Jeżeli zaś pomoc znajomych jest aktualnie poza naszym zasięgiem, da się wykorzystać pewną aplikację, która została stworzona aby zlokalizować miejsce smartfonów. Skorzystanie z nich wymaga włączenia dwóch dodatkowych rzeczy - transferu danych oraz GPSa. Konieczne w takiej sytuacji jest wyposażenie się w Menadżera do Androida.

Lokalizacja skradzionego telefonu

Na pulpicie naszego monitora pojawi się mapa, a na niej punkt, który oznacza lokalizację naszej komórki. Trzeba pamiętać, że strata telefonu mogła powstać z powodu złodzieja. Dlatego też, nie warto mieć 100%owej pewności i gdy nie da się go odnaleźć, należy od razu zgłosić całą sytuację do naszego operatora komórkowego żeby nasza karta SIM została zablokowana. W taki sposób nie będziemy musieli płacić naprawdę dużego rachunku. Przy pewności skradzenia telefonu, trzeba też pamiętać o zawiadomienia policji. Można mieć wtedy nadzieję, że się go odzyska. Trzeba też pamiętać, że w bardzo dużej ilości modeli komórek są zainstalowane aplikacje, które dodatkowo mogą usunąć wszelkie dane znajdujące się na nich.

Co się robi by namierzyć smartfona?

Przy zauważeniu skradzenia komórki, trzeba jak najszybciej się da włączyć opisaną powyżej aplikację, przy użyciu urządzenia w którym Android również się zainstalowano. Do wszystkiego ma się dostęp jeżeli zalogujemy się na nasze konto Google. Po paru momentach pokażą się wszystkie rzeczy posiadające Androida i będące naszymi. Trzeba zaznaczyć te, które chcemy dowiedzieć się, gdzie znajduje. Jeżeli nie mamy możliwości skorzystać z takiego urządzenia, namierzyć telefon, który nam ukradziono, da się za pomocą przeglądarki z, również, wspomnianym powyżej Menadżerem. Tutaj także trzeba zalogować się do naszego Google konta. Tak jak poprzednio, zobaczymy mapę i nasz smartfon.